Nasi specjaliści

mgr Bartosz Szeleżyński

mgr Bartosz Szeleżyński

Optometrysta NO15111

mgr Kamil Bożuchowski

mgr Kamil Bożuchowski

Optometrysta NO13405

Częste pytania

Kim jest optometrysta

Optometrysta jest specjalistą z zakresu ochrony wzroku. Zajmuje się szczegółowo procesem widzenia jego diagnostyką, rozwojem i usprawnianiem. W naszych gabinetach dobierzesz odpowiednie moce okularów, soczewki kontaktowe oraz pomoce optyczne. Prowadzimy również diagnostykę i terapię zeza, niedowidzenia i szerokopojętych problemów szkolnych.

Co trzeba zabrać na pierwszą wizytę
Podczas pierwszej wizyty zbierany jest wywiad medyczny, dlatego pamiętaj o zabraniu dotychczasowych wyników badań związane z układem wzrokowym, nerwowym oraz stanem psychologicznym lub psychiatrycznym.

Jeżeli nosisz okulary zabierz je ze sobą, nawet jeśli ich nie lubisz lub źle w nich widzisz.

Użytkownik soczewek kontaktowych powinien przyjść na wizytę w założonych co najmniej 3-4 h wcześniej soczewkach kontaktowych, wraz ze swoim pojemniczkiem na soczewki, płynem do pielęgnacji soczewek oraz okularami korekcyjnymi w futerale.

Czy w czasie badania optometryczne są podawane krople do oczu
Badanie optometryczne poza doborem korekcji służy diagnostyce dynamicznych funkcji układu wzrokowego oraz widzenia obuocznego. Środki farmakologiczne takie jak atropina, cyclopentolat czy tropicamid poprzez swoje działanie zaburzają działanie tych funkcji. Środki tego typu nie są więc stosowane podczas badania optometrycznego. Jeśli optometrysta uzna, że takie badanie jest konieczne zostanie to zalecone do wykonania na osobnej wizycie okulistycznej.
Wizyta kontaktologiczna

Noszę soczewki kontaktowe:
Jeśli nosisz soczewki kontaktowe konieczne jest abyś miał je na oczach podczas wizyty. Nie zapomnij o swoim pojemniczku, płynie i okularach! Istnieje możliwość, że od razu po badaniu nie będziesz mógł założyć swoich soczewek kontaktowych.

Nie noszę soczewek kontaktowych:
Jeśli jest to Twoja pierwsza wizyta przygotuj się na nią jak na standardowe badnie wzroku. Przed wizytą prosimy o zmycie makijażu oraz nie używaniu innych kosmetyków w okolicach oczu.

Napisz wiadomość