Nasi specjaliści

mgr Bartosz Szeleżyński

mgr Bartosz Szeleżyński

Optometrysta NO15111

mgr Kamil Bożuchowski

mgr Kamil Bożuchowski

Optometrysta NO13405

Częste pytania

Kim jest optometrysta

Optometrysta jest specjalistą z zakresu ochrony wzroku. Zajmuje się szczegółowo procesem widzenia jego diagnostyką, rozwojem i usprawnianiem. W naszych gabinetach dobierzesz odpowiednie moce okularów, soczewki kontaktowe oraz pomoce optyczne. Prowadzimy również diagnostykę i terapię zeza, niedowidzenia i szerokopojętych problemów szkolnych.

Co trzeba zabrać na pierwszą wizytę

Pierwsza konsultacja jest wizytą, na której zbierany jest wywiad na temat pacjenta i jego dolegliwości. Dlatego na koniecznie zabierz ze soba wszystkie poprzednie wyniki badań związanych z układem wzrokowym, nerwowym psychologicznym lub psychiatrycznym. Masz okulary? Koniecznie zabierz je ze sobą.

Czy w czasie badania okulistycznego są podawane krople do oczu

Nie we wszystkich przypadkach. Natomiast gdy istnieje taka konieczność krople są podawane w celu rozszerzenia źrenic i zbadania między innymi dna oka.
Po podaniu kropli przez pewien czas będą występować zaburzenia widzenia takie jak światłowstręt, nieostry obraz.

Czy po rozszerzeniu źrenic jest możliwe prowadzenie samochodu

Po podaniu kropli rozszerzających źrenice, widzenie jest niewyraźne nawet do 4 godzin w związku z czym, w tym czasie odradza się prowadzenie samochodu.

Wizyta kontaktologiczna

Noszę soczewki kontaktowe:
Jeśli nosisz soczewki kontaktowe konieczne jest abyś miał je na oczach podczas wizyty. Nie zapomnij o swoim pojemniczku, płynie i okularach! Istnieje możliwość, że od razu po badaniu nie będziesz mógł założyć swoich soczewek kontaktowych.

Nie noszę soczewek kontaktowych:
Jeśli jest to Twoja pierwsza wizyta przygotuj się na nią jak na standardowe badnie wzroku. Przed wizytą prosimy o zmycie makijażu oraz nie używaniu innych kosmetyków w okolicach oczu.

Napisz wiadomość