mgr Bartosz Szeleżyński

Optometrysta NO15111

Pn. – Pt.: 10:00 – 18:00

Rejestracja Pn. – Pt.: 10:00 – 18:00

mgr Kamil Bożuchowski

Optometrysta NO13405

Często zadawane pytania

Optometrysta jest specjalistą z zakresu ochrony wzroku. Zajmuje się szczegółowo procesem widzenia jego diagnostyką, rozwojem i usprawnianiem. W naszych gabinetach dobierzesz odpowiednie moce okularów, soczewki kontaktowe oraz pomoce optyczne. Prowadzimy również diagnostykę i terapię zeza, niedowidzenia i szerokopojętych problemów szkolnych.
Pierwsza konsultacja jest wizytą, na której zbierany jest wywiad na temat pacjenta i jego dolegliwości. Dlatego na koniecznie zabierz ze soba wszystkie poprzednie wyniki badań związanych z układem wzrokowym, nerwowym psychologicznym lub psychiatrycznym. Masz okulary? Koniecznie zabierz je ze sobą.
Nie we wszystkich przypadkach. Natomiast gdy istnieje taka konieczność krople są podawane w celu rozszerzenia źrenic i zbadania między innymi dna oka.
Po podaniu kropli przez pewien czas będą występować zaburzenia widzenia takie jak światłowstręt, nieostry obraz.
Po podaniu kropli rozszerzających źrenice, widzenie jest niewyraźne nawet do 4 godzin w związku z czym, w tym czasie odradza się prowadzenie samochodu.
Noszę soczewki kontaktowe:
Jeśli nosisz soczewki kontaktowe konieczne jest abyś miał je na oczach podczas wizyty. Nie zapomnij o swoim pojemniczku, płynie i okularach! Istnieje możliwość, że od razu po badaniu nie będziesz mógł założyć swoich soczewek kontaktowych.


Nie noszę soczewek kontaktowych:
Jeśli jest to Twoja pierwsza wizyta przygotuj się na nią jak na standardowe badnie wzroku. Przed wizytą prosimy o zmycie makijażu oraz nie używaniu innych kosmetyków w okolicach oczu.